Čitanje na Gvozdu
Autor: Darka Sudarević, 22. 10. 2012.

Dom Miroslava Krleže ove srijede još jednom je postao domaćin radionice „Čitaj“. Radionica se održava već godinu dana i svaki put iznova oduševljava polaznike. Ovogodišnji slogan je „Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao“.

U sklopu promoviranja organizatori su u srijedu doveli predstavnike medija i tako nas „ugodno“ iznenadili. Radionicu je učinila još zanimljivijom ministrica kulture Andrea Zlatar Violić koja nam je ispričala svoja iskustva školovanja i svoje spisateljske karijere. Nakon njezinog odlaska radionicu je preuzeo već stari domaćin i Zoran Ferić, slavni hrvatski pisac.

On nas je podijelio u dvije skupine, stariji polaznici i mi novopečeni. Stariji polaznici su imali teži zadatak. Morali su obraditi kraći ulomak poznate knjige Vladimira Nabokova Lolita. Na temelju nje razgovarali su o problemu pedofilije i iznosili svoja mišljenja

Za to vrijeme mi smo se zabavljali s poznatim likovima iz školskih lektira. Svako od nas odabrao je jednog od ponuđenih likova i morao objasniti zašto se pronalazimo baš u njemu. Radionica ispunjena smijehom i pozitivnom atmosferom trajala je dva sata. Na kraju smo dogovorili sljedeći sastanak i na poklon dobili dvije knjige modernih pisaca.

Darija Đukić, II. a