Uskoro kraj
Autor: Darka Sudarević, 4. 6. 2012.

Iako bismo po naslovu mogli reći da je to nešto nevezano uz nas, da smo mi svoje prošli, sigurno se sjećamo svojih osnovnoškolskih dana, ponajviše sedmog i osmog razreda kada smo se trudili skupiti što bolje ocjene za što više bodova. Izbor srednje škole za mnoge nije lagan izbor. To je jedna od prvih važnih odluka u životu koje donosimo. Svatko od nas imao je neki svoj razlog upisa u našu gimnaziju, no ne trebamo ju sada zapustiti. Prisjetite se samo svojih muka oko izbora škole i dana upisa kada vas je svaki bod brinuo hoćete li upasti ili ipak ne. Naša dužnost kao upisanih učenika i srednjoškolaca jest da promoviramo i pokažemo našu školu u što boljem svjetlu. Zasigurno svaki osmaš, pogotovo onaj u nedoumici oko izbora škole, želi čuti mišljenje onih koji su upisani u tu školu. Na internetskoj stranici III. gimnazije već je objavljena lista na kojoj se očekuju imena učenika koji će se upisati u našu školu. Kao i prošle godine bodovni prag je 55 bodova, a za kategorizirane športaše 50 bodova. Bit će upisano 168 učenika podijeljenih u 6 razreda, 5 razreda općeg smjera te 1 prirodoslovno-matematički razred. Nadamo se velikoj zainteresiranosti za našu gimnaziju s obzirom na iskustva s događaja Dojdi osmaš. Također očekujemo što veći broj učenika na Otvorenim vratima III. gimnazije koja se održavaju 1. i 2. lipnja. Pomozite osmašima donijeti pravu odluku te pokažite da neće požaliti ako se odluče za našu III. gimnaziju.

Nika Drokan, I. c