Farmaceutska Dna
Autor: Josipa Rendulić, 2. 12. 2017.

U subotu, 25. prosinca, nekoliko učenika trećih razreda posjetilo je Zagrebački farmaceutski fakultet u pratnji profesorice Ljubice Kostanić. Sudjelujući na uvodnom predavanju i većini radionica dobili smo kratak uvid u to zanimanje.

Karla Kereković, III. f

U jutarnjim satima, oko 8:30 uputili smo se prema fakultetu te u 9 sati poslušali dva predavanja. Prvo predavanje je bilo vezano za plijesan nakon kiše, istraživanje u trajanju od četiri godine, potaknuto poplavama u Gunji, a kojim se htjela utvrditi zastupljenost i vrsta plijesni u okolnim domovima.

Drugo predavanje bilo je na temu studentskog života te svih programa vezanih za njega. Nakon predavanja uputili smo se na radionice gdje smo uz razne eksperimente (izoliranje dna, promatranje različitih brisova krvi) mogli ujedno i popričati sa studentima. Na kraju smo posjetili staru fakultetsku ljekarnu gdje smo imali demonstraciju komunikacije koja je potrebna između farmaceuta i pacijenta da bi se izdao potreban lijek te prikaz i objašnjenje uređaja za mjerenje krvnog šećera.