Predavanje iz planinarstva
Autor: Josipa Rendulić, 18. 3. 2017.

U četvrtak, 16. ožujka, održano je predavanje za sve mlade nadobudne planinare naše škole.

Marija Bencun, II. f

Predavanje u svečanoj dvorani vodio je predsjednik HPD Matica Anton Bikić koji surađuje u organizaciji naših tura s profesorom A. Perićem. Tema predavanja bila je Osnove planinarstva, a u nešto manje od sat vremena dobili smo mnogo informacija o stazama i opremi potrebnoj za planinarenje te naučili neke stvari iz bontona za koje neki nisu ni znali, na primjer da je zabranjeno bacanje ostataka voća u prirodu. Ovo je bilo tek jedno od triju predavanja, a učenici su popunili gotovo cijelu dvoranu. Neki su došli kako bi zaista nešto naučili, što se očitovalo i po mnogobrojnim pitanjima, dok je drugima očajnički trebala ocjena. Sve su svemu, sigurno je svima to bilo jedno lijepo iskustvo.