Datum objave: 10. prosinca 2024.
Kategorija: Naslovnica

Simpozij “Mladi i (ne)ovisni – mladi i ekrani”

U četvrtak 5. studenog 2024.g. održan je simpozij “Mladi i (ne)ovisni – mladi i ekrani” u organizaciji Nastavnog zavoda za javno zdravstvo dr. Andrija Štampar. Na simpoziju su izlagali mnogi stručnjaci iz područja prevencije ovisnosti i mentalnog zdravlja, poput Borisa Jokića iz Instituta za društvena istraživanja, a održan je i iznimno zanimljiv okrugli stol na temu korištenja ekrana kod mladih. Na okruglom stolu su, uz učenike Škole za medicinske sestre Mlinarska, novinarku Anu Kirin i psihijatra Davora Bodora, sudjelovali i troje naših učenika – Maru Mamić iz 2.c, Karla Kišak iz 3.a i Jura Benjak iz 4.b razreda, te profesorica psihologije i školska psihologinja Ivana Delač. Oni su u zanimljivoj raspravi iznijeli svoja iskustva i stajališta o korištenju mobitela i interneta, posebno kod mladih.

Ovo je treća godina održavanja simpozija, a organizatori su posebno ponosni na okrugli stol u kojem se učenicima srednjih škola omogućava da ravnopravno sudjeluju sa stručnjacima u raspravi na teme koje se izravno odnose na njih.

Pročitajte još

Obavijest za maturante

Obavijest za maturante

Drage maturantice i maturanti, u svrhu nesmetane i uspješne provedbe ispita državne mature molimo vas da se pridržavate sljedećih uputa vezanih uz dolazak u školu i ponašanje tijekom ispita: Na dan ispita potrebno je doći ispred glavnog ulaza u školu najkasnije 30...

Prvenstvo lll. gimnazije u nogometu

Prvenstvo lll. gimnazije u nogometu

Tijekom drugog polugodišta održano je prvenstvo lll. gimnazije u nogometu. Sudjelovale su 23 ekipe s ukupno 168 učenika i učenica. Odigrano je 70 utakmica. Natjecanje je bilo organizirano u dva dijela: prvo natjecanje u grupama – tri grupe po 6 ekipa i jedna sa 5 u...