Anketa
Sviđa li vam se nova školska kantina?

Državno natjecanje iz informatike
Darka Sudarević / datum: 7. 4. 2014. 09:55

Državno natjecanje iz informatike održano je u Primoštenu od 17. do 20. ožujka. Naši učenici, Lovro i Dario Sindičić, pod vodstvom profesorice Darke Sudarević natjecali su se u dvjema kategorijama.

Prva je razvoj softvera koji je vezan uz projekt „Nemamo prvi sat“, web aplikacija koja omogućuje unošenje dnevnih promjena u raspored i obavještavanje učenika i profesora o promjenama, za koju su osvojili četvrto mjesto. Druga su kategorija algoritmi (programiranje), koje se smatra „kraljevskom disciplinom“ i najtežom kategorijom na natjecanju. Ovdje je Dario Sindičić osvojio sedmo mjesto.

[OPŠIRNIJE]

Filozofska nada
Darka Sudarević / datum: 7. 4. 2014. 09:50
Ove godine naša je škola dobila još jednu predstavnicu na državnim natjecanjima.

Učenica četvrtog razreda, Petra Merkaš plasirala se na državno natjecanje iz filozofije pod vodstvom profesora Petra Runje. Na županijskom natjecanju osvojila je šesto mjesto od ukupno njih trideset i troje. Državno natjecanje iz filozofije održat će se od 23.do 25. travnja 2014. u Varaždinu.

Petri čestitamo na izvanrednom rezultatu i želimo joj svu sreću na daljnjim natjecanjima.

[OPŠIRNIJE]

Atletičarima Treće novi plasman na državno
Darka Sudarević / datum: 7. 4. 2014. 09:47

Ponavlja se povijest. III. gimnazija i ove se godine briljantno plasirala na državno školsko prvenstvo atletike u muškoj konkurenciji koje će se održati u Poreču.

Usprkos vremenskim nepogodama, odnosno vjetru koji je rashladio atletski stadion, naši su dečki uspjeli izboriti prvo mjesto te ostaviti drugoplasirane iza sebe s podosta velikom razlikom. Imena naših natjecatelja našla su se visoko na listama rezultata.