« Kolovoz 2017 »

Predstavljeni najbolji učenici na Državnoj maturi 2013.

Od 34.482 kandidata, koliko ih je ove godine pristupilo ispitima Državne mature, 22 učenika riješila su bez pogreške ispite iz osnovnih predmeta na A razini. Uz ispit iz matematike na A razini, osam učenika bez pogreške riješilo je i ispit iz fizike. Među njima je naša maturantica Jelena Filipović na koju smo jako ponosni.

Na iznimnom  uspjehu učenicima su na konferenciji za novinare koja je održana 16. srpnja, u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta čestitali ministar dr. sc. Željko Jovanović, Alenka Buntić Rogić - v. d. ravnateljica Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Ivica Mudrinić - predsjednik Uprave Hrvatskoga telekoma i predsjednik Nacionalnog vijeća za konkurentnost te Vedran Mornar - voditelj informacijskoga sustava Državne mature. Hrvatski telekom nagradio je najbolje učenike Samsungovim tabletima.

Jelena je tako nastavila kontinuitet odličnih uspjeha učenika III. gimnazije na Državnoj maturi na kojoj smo svake godine imali barem jednog učenika koji je u nekom predmetu najbolji. Čestitamo Jeleni i želimo joj puno uspjeha u nastavku školovanja!

2012.

Najbolji eseji na državnoj maturi iz hrvatskog jezika: Nera Gržin i Grgur Bulović

Mentorica: Maja Ilić, profesorica hrvatskog jezika

1. rang iz Matematike: Luka Mlinarić

Mentorica: Sonja Manestar, prof.

2011.

Najbolji esej na državnoj maturi iz hrvatskog jezika: Leona Grujić

Mentorica: Branka Milković, profesorica hrvatskog jezika

Najbolji u Hrvatskoj na državnoj maturi iz filozofije: Luka Šiško